ÖNEMLİ DUYURU


Mezun Durumunda Olmayan Öğrenciler İçin Pandemi Dönemi Genel Staj Başvuru Kurallari ve İTÜ Mimarlik Fakültesi Ek Staj Esaslari için tıklayınız.ÖNEMLİ DUYURU
2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Bahar mezunu olmaya hak kazanmış öğrencilerin ‘’STAJ MUAFİYET BAŞVURU’’ dilekçelerini hazırlayıp en geç 14 Temmuz’ a kadar kendi Bölüm Başkanlıklarına e-posta üzerinden iletmeleri gerekmektedir.

 

YARIŞMA DUYURUSU

İstanbul Ticaret Borsası Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması

 

 

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI PROJE VE UYGULAMALI DERSLERE AİT TESLİM TARİHLERİ

 

 

MEZUN DURUMUNDAKİ ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Aşağıdaki staj esasları sadece mezun durumundaki öğrencileri kapsamaktadır.

 

http://www.sis.itu.edu.tr/duyuru_ekler/stajUsul2020_Bahar.pdf

 

Not: Toplam staj süresinin yarısı ve yarısından fazlasını tamamlamış olan mezun durumundaki öğrencilerin, kalan staj sürelerinden muaf tutulmak için dilekçe ile Bölüm Başkanlıkları’na başvurmaları gerekmektedir.

 

SEMİNER DUYURUSU

19 Haziran 20 saat 16:00’da gerçekleştirilecek  “T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Projeleri Döngüsü Yönetimi” konulu online seminer ile ilgili duyuru için tıklayınız.

 

YARIŞMA DUYURUSU
Ufuk Üniversitesi tarafından düzenlenen “Zeynep Başak Gülsoy anısına deneme yarışması IV” kapsamında “Eksik Yaşam” konulu yarışma detayı için tıklayınız.

 

 

 

YARIŞMA DUYURUSU

“Pandemi Günlerinde Yaşamın Sürdürülebilirliği” konulu “Üniversite Öğrencileri Arası İYTE Instagram Fotoğraf Yarışması” detayları için tıklayınız.

 

İstanbul Ticaret Borsası’nın düzenlediği “Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması” detayları için tıklayınız. 

 

ONLINE SEMİNER DUYURUSU!!

 

architalkture seminer serisi kapsamında University of New South Wales, Sydney (UNSW) Mimarlık Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Harry Margalit, Themes in Recent Australian Architecture” 20 Nisan 13:30 konulu bir seminer verecektir. .

20 Nisan 13:30’da Zoom üzerinden gerçekleşecek seminere üniversite içi ve dışından tüm dinleyiciler davetlidir. Detaylar için tıklayınız. 

 

 

ÖNEMLİ DUYURU!!

 

Mimarlık Fakültesi Bitirme Jürisi Teslim tarihleri güncellenmiştir. Güncel tarihler için tıklayınız.

 

 

Değerli Öğrencilerimiz,

 

Bilindiği üzere Yeni Korona Virüs (COVID-19) önlemleri kapsamında ülkemizdeki tüm üniversitelerde 16 Mart 2020’den başlamak üzere eğitim ve öğretime üç hafta ara verilmiştir.

Bu karar kapsamında belirtilen tarih aralığında:

·         Fakültemizdeki tüm eğitim ve öğretim faaliyetleri (lisans, lisansüstü, İTÜSEM ve ikinci öğretim vb) ve her türlü toplantı, kongre, seminer, vb faaliyetler durdurulmuştur;

·         YÖK kararı kapsamında tatil sırasında öğrencilere online veya uzaktan eğitim kapsamında bir eğitim verilmeyecektir;

·         Diploma projesi jürileri veya daha önceden verilmiş ödevlerin teslimi ile ilgili üç haftalık ara boyunca herhangi bir işlem yapılmayacaktır. Bu konu ile ilgili karar akademik takvimde olması muhtemel değişiklikler de göz önüne alınarak sizlere önümüzdeki günlerde duyurulacaktır;

·         Belirtilen süre içerisinde öğrencilerimizin staj yapmaları mümkün değildir;

·         Üç haftalık süreçte Taşkışla’ya mesai saatleri haricinde girişler ancak akademik veya idari personele açık olacaktır

 

Tüm öğrencilerimizin yukarıda açıklanan esaslar çerçevesinde hareket etmesini ve üniversite emailleri ve web sitelerinde yapılacak olası duyuruları dikkatle takip etmeleri gerekmektedir.

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!!

Son 14 gün içerisinde Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) görülen ülkelerden dönen öğrencilerimizin Sağlık Bakanlığı’nın ' ateş, öksürük, solunum sıkıntısı gibi belirti ve bulgu olmasa bile 14 gün evden çıkılmamalı ' uyarısı doğrultusunda okula gelmemeleri konusunda hassasiyet göstermeleri önemle duyurulur.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!!

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılından itibaren 492/492E veya 4902/4902E kodlu Diploma Projesini alacak öğrencilerin Bölüm ve Ders Planı fark etmeksizin aşağıdaki Fakülte Kurulu kararında belirtilen kendi bölümlerine ait asıl önşartları ve "BİTİRME ÇALIŞMASININ ALINMASI, TESLİMİ VE SINAVI HAKKINDA SENATO ESASLARI" 'nın Madde 2-(1) gereği ilk dört yarıyıla ait tüm derslerini başarmış olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde Diploma Projesine kayıt olamayacaklardır.

Karar                Ön şart Tablosu

 

YARIŞMA DUYURUSU

İhracatçı Birlikleri-12. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!!

İTÜ Mimarlık Fakültesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğinde 17-26 Nisan 2020 tarihinde City, Culture, Human Workshop Series 8: Valenciya Bölgesi Workshop Çalışması gerçekleştirilecektir. Gerçekleşecek Workshop çalışmasına

yukarıda belirtilen üniversilerden 25 mimarlık öğrencisinin katılması planlanmakta olup yapılacak çalışma, katılacak öğrencilerin 10 günlük akademik staj sürecine sayılacaktır. Workshop sürecinde kendi alanlarında uzman 11 Öğretim Üyesi eğitim verecektir. Workshop çalışmasına katılmak isteyen

Mimarlık Bölümü öğrencilerinin 6 Mart 2020 tarihine kadar Prof. Dr. Elçin Filiz Taş (tase@itu.edu.tr) ile bağlantıya geçmeleri gerekmektedir.


Mimarlık Bölüm Başkanlığı
 

 

10. Uluslararası İş sağlığı ve Güvenliği Zirvesi

Yaşar Üniversitesi Rektörlüğü ATI 2020:Architecture,Technology and Inovation 2020 Sempozyumu

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi IV. Geleceğin Mühendisleri Uluslararası Öğrenci Sempozyumu

Mimarlık Bölümü Bitirme Projesi Alacak Öğrencilerin Dikkatine!

Mimarlık Bölümü Bitirme Çalışması öğrencileri, stüdyo tercihlerini 11 Şubat 2020 Salı günü saat 13:30’a kadar Mimarlık Bölüm Başkanlığında bulunan formları doldurarak yapacaklardır. Her jüriye ait öğrenci listesi 11 Şubat 2020 Salı akşam 17:00’ye kadar Mimarlık Bölümü duyuru panosunda ilan edilecektir.
Detaylı bilgi ve 2019-2020 Bahar Yarıyılı Diploma Projesi takvimini http://darch.itu.edu.tr/ adresinde bulabilirsiniz.

 

 

KAYIT OLAMAYAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2020 Bahar Dönemi ders kontenjanları ile ilgili dilekçeler 12 Şubat Çarşamba günü mesai bitimine kadar ilgili Bölüm Başkanlıklarına iletilmelidir.

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Proje Teslim Tarihleri ve Mekanları

 

KAAT MİMARLIK STAJ DUYURUSU

Kaat Mimarlık Ofisi Fakültemiz Mimarlık Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencileri için 2020 kış döneminde 2 kişilik staj olanağı sağlayacaktır. Bu olanaktan yararlanmak isteyen öğrencilerin, 15.02.2020 tarihine kadar portfolyolarını ve stajdan beklentilerini içeren bir niyet mektubunu, info@kaat.co adresine staj2020 konu başlığı ile göndermeleri gerekmektedir.

 

TARIM VE ORMAN BAKANLIGI STAJ DUYURUSU

Öğrencilerin T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı'nda staj yapabilmeleri için 02.01.2020-31.01.2020 tarihleri arasında e-devletten girişlerini yapmaları gerektiği ile ilgili bilgilendirme metnine buradan erişebilirsiniz.

 

ÇALIŞTAY: MATERIART ÇALIŞTAY DUYURUSU

Erasmus+KA203  Stratejik Ortaklık projesi Materiart'ın "Habitus" temalı çalıştayı için başvuru süreci başlamıştır. 28 Mart - 9 Nisan tarihleri arasında İTÜ Mimarlık Fakültesi'nde gerçekleştirilecek olan çalıştay için  detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Başvuru için son tarih: 15 Ocak 2020

 

WORKSHOP ANNOUNCEMENT

The application process for the Erasmus + KA203 Strategic Partnership project Materiart "Habitus" themed workshop, which will be held in between March 28 - April 9 at ITU Faculty of Architecture, has started. For more information,  please see the attached poster. Deadline for application: January 15, 2020

 

SEMINER: “NOSTALGIC FUTURE” - TAKAHARU TEZUKA - 06 KASIM 17.00 -@126

Tokyo City Üniversitesi’nden Profesör Takaharu Tezuka 6 Kasım’da “Nostalgic Future” konulu bir konuşma yapacaktır. Seminer detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

ARCHISECTIONS ”YARATICI VE İLHAM VEREN KENTLER ULUSAL FİKİR YARIŞMASI”

”Yaratıcı ve ilham veren Kentler” öğrenci kategorisinde organize edilen  ödüllü ulusal fikir  yarışması detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. (Son Katılım: 30 Kasım 2019)

 

DAU “ARCHITECT BEHAEDDIN STUDENTS AWARDS 2019” YARIŞMASI HK.

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin düzenlediği “Architect Behaeddin Student Awards 2019”  öğrenci ödülleri yarışması duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz. (Gönderimler: 21 Ekim 2019)

 

BOĞAZIÇI ÜNIVERSITESI YAPI KULÜBÜ- PROCE GAYRIMENKUL GELIŞTIRME YARIŞMASI

Bu sene dördüncüsü gerçekleştirelecek ProCE etkinliği 18-19-20 Ekim tarihlerinde yapılacaktır. ProCE ülkemizde lisans seviyesinde yapılan ilk gayrimenkul geliştirme yarışmasıdır. Yarışmacılar takımlar halinde katılırlar. Takımlarda inşaat mühendisliği, mimarlık, işletme, ekonomi, muhasebe, uluslararası ticaret, maliye, işletme mühendisliği, çevre mühendisliği, gayrimenkul geliştirme, peyzaj mimarlığı ve şehir bölge planlama bölümlerinden 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri yer alabilirler.

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Fakültemiz Bölümlerinin eski planlarında bulunan 492/492E kodlu Bitirme Çalışması dersleri ile 2017-2018 / Güz Dönemi Sonrası ders planlarında bulunan 4902/4902E kodlu Diploma Projesi derslerine ait ön şart değişikliğine ilişkin Fakülte Kurulunun 05.04.2019 tarihli ve 3 sayılı toplantısında alınan karara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ!!

Söz konusu ön şartlar derse yazılabilmek için gerekli "asıl" ön şartlar olup"diğer şartlar" ile ilgili hususlarda "BİTİRME ÇALIŞMASININ ALINMASI, TESLİMİ VE SINAVI HAKKINDA SENATO ESASLARI" geçerlidir. 

Karar

Ön şart Tablosu

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

"6569 Sayılı Kanunun Uygulama İlkeleri/Azami sürelerin başlangıç tarihleri" hakkındaki YÖK duyurusu hakkında

MİMARLIK FAKÜLTESİ YENİ STAJ ESASLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU


 Ekte Mimarlık Fakültesi Bölümlerinin yeni staj esasları bulunmaktadır. Bölümlerin staj esasları ile ilgili bilgilere erişmek için tıklayınız.