Mimarlık Bölümü yüksek lisans programları tanıtım etkinliği hakkında

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Proje Teslim Tarihleri için tıklayınız.

 

 

Assemble'ın kurucu üyelerinden Maria Lisogorskaya ve Louis Schulz, 41. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamında konferans vermek ve atölye çalışmasına katılmak için İstanbul'a geliyor. Konferans 12 Mayıs Cumartesi, saat 13:00-14:00 arasında YAPI ARENA (HALL 14)'te düzenlenecek. Konferans ile ilgili duyuru için tıklayınız.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında mezun olacak öğrencilerin Staj defterlerini/dosyalarını 08.06.2018 tarihi saat 17.00'e kadar imza karşılığı bölüm sekreterliklerine teslim etmeleri gerekmektedir.

 

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında bölümler bazında Staj yapılabilecek firma iletişim bilgileri için;

Mimarlık Bölümü

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

Peyzaj Mimarlığı Bölümü

İç Mimarlık Bölümü

 

 

2018 - 2019 Akademik yılı için KA107 Uluslararası Kredi Hareketliliği Programı Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Başvuru Süreci hakkında

 

2018-2019 Academic Year KA107 International Credit Mobility Program Application Process for Student Mobility for Study

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Salı günleri “Genç Salı” etkinliği kapsamında gençlere kapılarını ücretsiz açmaktadır.

Bu kapsamda; Sergiler, özel atölyeler, film gösterimleri vb. etkinlikler, Salı günleri 14.00-18.00 arasında Türkiye’de ikamet eden bütün 18-25 yaş arasındaki gençlere ücretsizdir.

 

 

Beden Mimarlığı Atölyesi/ Body Extensions Workshop

 

23-30 Haziran 2018 tarihleri arasında Şirince’deki Tiyatro Medresesi'nde gerçekleştirilecek olan  Beden Mimarlığı/ Body Extension tasarım-üretim etkinliği, konuya ilgi duyan tüm lisans öğrencilerinin başvurusuna açıktır. Etkinlik, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından desteklenmektedir.

Beden mimarlığı atölyesi, geri dönüştürülebilir malzemeler yardımıyla, esnek, hafif, bedenin ve hareketin uzantısı olarak tasarlanacak bir dizi yapı ortaya çıkarmayı amaçlar. Bu bağlamda atölye sonucunda olabildiğince basit malzemeler ile bedeni merkeze alan ve bedenimizin uzantısı olarak çalışacak hafif yapılar tasarlanıp üretilecektir.

Atölye sürecinde, beden mimarlığı inşa edilirken, tasarımdan üretime doğrusal olarak ilerleyen geleneksel uygulama süreci tartışmaya açılacaktır. Tasarım süreci ve deneysel uygulama karşılıklı bir diyalog içindedir. Bu üretim yaklaşımı ile beden merkezli hareketli yapılar, uygulamalı işlevsel kompozisyonlara dönüştürülür. Bedenin hareketlerinin keşfi mimarlığın basit malzemeler ve boyutlar üzerine kavramsal bakışını yeniden düşünmemizi sağlar. Atölye sonunda bedenin ergonomisi ve materyal kompozisyonlar sayesinde ortaya çıkacak giydirilebilir yapılar bir defile/koreografi ile sergilenecektir.

 

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi ve başvuru için:

https://tiyatromedresesi.org/ kamplar/beden-mimarligi- atolyesi/#icerik

 

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Mimarlık Fakültesi Kütüphane Çalışma Saatleri Hakkında

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

FAKÜLTEMİZ BÖLÜMLERİNDEN ( MİM/ICM/SBP/EUT/PEM ) MEZUN OLACAK ÖĞRENCİLERİN, GEÇERLİ STAJ ESASLARI YAYINLANMADAN ÖNCEKİ DÖNEMLERDE TAMAMLADIĞI STAJLARINA İLİŞKİN;

 

TOPLAM SÜRE İTİBARİYLE 60 GÜN ŞARTINI YERİNE GETİRMİŞ OLMALARININ YANINDA  http://www.mimogis.itu.edu.tr/ ‘DE YAYINLANAN BÖLÜMLERE AİT STAJ ESASLARINDA BELİRTİLEN TÜM

 

KATEGORİLERİ DE İÇERMESİ GEREKMEKTEDİR. YAPILACAK STAJLARIN BÖLÜMLERE AİT STAJ ESASLARINDA BELİRTİLEN STAJ TÜRÜ VE GÜN SAYISI İLE İLGİLİ BİLGİLER DİKKATE ALINARAK PLANLANMASI VE

 

ÖĞRENCİLERİN KENDİ BÖLÜMLERİ İÇİN BELİRTİLEN TÜM KATEGORİLERİ EKSİKSİZ YERİNE GETİRMELERİ MEZUNİYET SIRASINDA SORUN YAŞANMAMASI AÇISINDAN ÖNEMLİDİR. DOLAYISIYLA EKSİK

 

KATEGORİDEKİ STAJLARIN TAMAMLANMASI SONUNDA TOPLAM SÜRE BELİRLENMİŞ OLAN GÜN SAYISININ ÜZERİNE ÇIKABİLİR.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği "Gençlerden Geleceğe Mektup" isimli yarışma hakkında

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Üniversitemizi temsil etmek üzere yurt içinde ve yurt dışında çeşitli yarışma ve etkinliklere katılım sağlamak isteyen Öğrenci Tasarım Proje Takımlarının, 2018 Mali Yılında Bilimsel Araştırma Projelerine Maddi Destek Programından faydalanabilmesi hakkında

 

 

ENKA YAZ DÖNEMİ STAJ PROGRAMLARI

ENKA olarak, konu ettiğimiz “Tecrübe Pratiği” ayağında firmamız; hedef genç kitlenin kişiliklerinin gelişmesi, meslek etiği ve ilkeleri de dâhil çeşitli konularda deneyim kazanmaları yanı sıra; bilgi, görgü, dayanıklılık ve olgunlaşmalarının sağlanması maksadıyla, katılabilecekleri çeşitli staj programlarını öngörmekte ve uygulamaktadır.Bu kapsamda mimarlık eğitimi devam eden idealist ve başarılı öğrencilerin, aşağıda belirtilen tarihe kadar, firmamıza yapacakları başvuruları beklemekteyiz.


Staj Başvurusu için son tarih: 19 Şubat 2018 Pazartesi Saat 18.30

Mehmet Batıkan ARISOY
Architect, BIM Team
ENKA İNŞAAT ve SANAYİ A.Ş. Zincirlikuyu Yolu No:10, 34349 Beşiktaş ∙ Istanbul
www.enka.com 
T : +90(212) 376 1000 Ext: 1314 
F : +90(212) 376 1980

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2017’den itibaren Geberit sponsorluğunda verilen Türkiye’nin mimarlık alanındaki ilk seyahat bursu için yeni bir süreç başlıyor.

 

Bu sene bir ilk gerçekleştirilerek seyahat bursunun tanıtımı için, İstanbul, Ankara ve Kayseri’de eski bursiyerlerin ve jüri üyelerinden mimar Gökhan Avcıoğlu’nun da katılacağı üç ayrı toplantı düzenlenecek.

 

Yapılacak toplantılarda bursun teması anlatılacak, başvurmak isteyen öğrencilere bir yol haritası sunulacak ve daha önce bursu kazananlar tecrübelerini aktaracak.

 

İlki 12 Şubat Pazartesi günü İTÜ Taşkışla 109 nolu salonda (18:00-19:30) düzenlenecektir.

 

 

ÖNEMLİ

Mimarlık Bölümü Öğrencilerinin Dikkatine

 

Ders Kayıt Dilekçesi ile kaydını yaptıran öğrencilerin, hangi ders/şubeye kaydolduğunu mutlaka sistemden kontrol etmeleri ve sistemsel kaydı gerçekleştirilen ders/şubeye devam etmeleri gerekmektedir.

Sistemsel kaydından farklı bir ders/şubeye devam eden öğrenciler, ilgili dersi almış sayılmayacaktır.

 

Mimarlık Bölüm Başkanlığı

 

 

 

MİMARLIK BÖLÜMÜ BİTİRME ÇALIŞMASI KAYITLARI

İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU
 

Bitirme Çalışması öğrencilerinin yerleştirildiği jüri, sistemde kayıtlı oldukları jüri ile aynı dilde olmalıdır.

İngilizce Kayıt > İngilizce Jüri

Türkçe Kayıt > Türkçe Jüri

Aksi durumdaki öğrencilerin, add-drop haftasında (5 – 9 Şubat 2018) kayıtlarını kendi gruplarına aktarmaları gerekmektedir.

Ayrıca, sistemsel kayıt yaptırmayan öğrencilerin, derhal bitirme çalışmasına sistem kayıtlarını yapmaları gerekmektedir!

 

 

Mimarlık Bölüm Başkanlığı

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

 

“Reuse of Modernist Buildings (RMB) – Design Tools for Sustainable Transformations” başlıklı Avrupa Birliği projesi kapsamında 5-12 Nisan 2018 tarihinde Portekiz Coimbra'da düzenlenecek olan workshop’a ilgi gösteren tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. 

Proje ekibi tarafından bu workshopa katılması uygun görülen öğrencilerin listesi aşağıda verilmiştir.

Mimarlık Bölümü 4. Sınıf Lisans Öğrencileri

1.       Oya Yeşim Armağan – Asil

2.       İrem Korkmaz – Asil

3.       Sena Başgül – Asil

4.       Hülya Yavaş – Asil

5.       Tildem Kırdak – 1. Yedek

6.       İlayda Memiş – 2. Yedek

Mimarlık ABD Yüksek Lisans Öğrencileri

1.       Enes Serdar Yaltır

2.       Hatice Yasemin Çakır

3.       Çağdaş Kaya

4.       Gizem Menteşe

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

T. C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü İzmir İli Nif Dağı Kazısı Başkanlığı'nın stajyer öğrenci duyurusu için tıklayınız.

 

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Proje Teslim Tarihleri için tıklayınız.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

24 Kasım 2017 Cuma günü saat 10.00-12.00 saatleri arasında Süleyman Demirel Kültür

Merkezi Konferans Salonunda İTÜ Kalite Yönetim Sistemi Semineri verilecektir. Seminere
katılanlara sertifika verilecek olup, öğrenciler derslerinden izinli sayılacaklardır. Broşür için tıklayınız.

 

 

TAŞKIŞLA ERASMUS BULUŞMALARI

İTÜ Mimarlık Fakültesi Bölümleri Erasmus Komisyonu üyeleri, Erasmusa katılmış veya katılmayı arzu eden öğrencilerimizin bilgi edinmeleri ve deneyimlerini paylaşmaları adına aşağıda belirtilen tarihlerde öğrenciler ile buluşmalar düzenlemişlerdir. Tüm öğrencilerimiz davetlidir (Buluşmalarda bölüm kısıtı bulunmamaktadır).

23 Kasım Perşembe 12:30 - 13:30 (214) - Doç. Dr. Gülşen Aytaç (Peyzaj Mimarlığı Bölümü)

29 Kasım Çarşamba 15:30 - 16:30 (109) - Prof. Dr. Hülya Kuş, Prof. Dr. Turgut Saner, Prof. Dr. Figen Gül, Y. Doç. Dr. Aslı Kanan (Mimarlık Bölümü)

29 Kasım Çarşamba 15:30 - 16:30 (217C) - Prof. Dr. Şebnem Timur Öğüt (Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü)

30 Kasım Perşembe 13:00 - 14:00 (109) - Doç. Dr. Emine Görgül, Öğr. Gör. Dr. Bahadır Numan  (İç Mimarlık Bölümü)

30 Kasım Perşembe 17:30 - 18:30 (3400) - Doç. Dr. Zeynep Günay, Doç. Dr. Eda Beyazıt İnce (Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü)


TAŞKIŞLA ERASMUS MEETUP

 

The Erasmus Coordinators for the Departments in the Faculty of Architecture are organizing meetups for students who have previously participated or are interested in participating in Erasmus programs in order to learn about the programs and exchange information. All students are welcome to attend. (There are no department restrictions for the meetups)

November 23, Thursday 12:30 - 13:30 (214) - Doç. Dr. Gülşen Aytaç (Department of Landscape Architecture)
November 29, Wednesday 15:30 - 16:30 (109) - Prof. Dr. Hülya Kuş, Prof. Dr. Turgut Saner, Prof. Dr. Figen Gül, Y. Doç. Dr. Aslı Kanan (Department of Architecture)
November 29, Wednesday 15:30 - 16:30 (217C) - Prof. Dr. Şebnem Timur Öğüt (Deparment of Industrial Product Design)
November 30, Thursday 13:00 - 14:00 (109) - Doç. Dr. Emine Görgül, Öğr. Gör. Dr. Bahadır Numan  (Department of Interior Architecture)
November 30, Thursday 17:30 - 18:30 (3400) - Doç. Dr. Zeynep Günay, Doç. Dr. Eda Beyazıt İnce (Department of Urban and Regional Planning)

 

 

Mimarlık Bölümü Son Sınıf Öğrencilerinin Dikkatine!

Fakültemiz Mimarlık Bölümünden 2017-2018 Güz ve Bahar Yarıyıllarında mezun olacak öğrencilerin Mimarlık Bölümü Staj Komisyonu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı genel burs başvuruları hakkında

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Türk Eğitim Vakfı (TEV) burs başvuruları 5-30 Eylül 2017 tarihleri arasında http://www.tev.org.tr adresinden online olarak yapılacaktır.

Duyuru için tıklayınız.

 

 

2017-2018 Akademik Yılı Lisans Ders İntibak Raporları, İntibak Raporlarına İtiraz İşlemi ve Ders Kayıtları Hakkında

 

 

MİMARLIK FAKÜLTESİ YENİ STAJ ESASLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU


 Ekte Mimarlık Fakültesi Bölümlerinin yeni staj esasları bulunmaktadır. Bölümlerin staj esasları ile ilgili bilgilere erişmek için tıklayınız.

 

 

İTÜ STAJ GENEL ESASLARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU !!!

İTÜ Staj Genel Esaslarını görmek için lütfen tıklayınız.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE 

Gerekli durumlarda öğrenciler ile e-posta yolu ile iletişim kurulacağından, mağduriyet yaşanmaması açısından tüm öğrencilerimizin sistemde güncel e-posta adreslerinin bulunması eğer yok ise sistemden güncellenmesi gerekmektedir.

 

 

EĞİTİM BURSU ALAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE
Eğitim bursu alan öğrencilerimizden birden fazla kurumdan burs alan öğrencilerin, bu kurumlar ile imzalamış oldukları anlaşmaları incelemeleri ve anlaşma çerçevesinde kendinden başka burs alınmaması şartı olan kurumlar bulunmakta ise İTÜ Burs Ofisine bilgi almak üzere başvurmaları önem teşkil etmektedir.Öğrencilerin anlaşmada belirtilen koşulları sağlamamaları durumunda, kurumların durumu tespit ederek öğrenciden faizi ile geri ödeme talep etmelerine neden olmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için öğrencilerin anlaşmalara tam olarak uymaları gerekmektedir.