TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

• DAN kodlu “Danışmanlık” dersi için danışman atamaları 19.09.2018 Çarşamba günü 15.30’a kadar yapılacaktır.

• Öğrencilerin sistemlerini kontrol etmeleri gerekmektedir.

• “Danışmanlık” dersleri öğretim üyelerinin kendi odalarında yapılacaktır.

• Öğretim üyelerinin oda numaralarına http://mim.itu.edu.tr/mimkadro/ adresinden ulaşılabilir.
 

 

 

Mimarlık Bölümü Bitirme Projesi Alan Öğrencilerin Dikkatine!

2018 – 19 Güz Dönemi Bitirme Çalışması Öğrencileri, grup tercihlerini 17 Eylül 2018 Pazartesi - 18 Eylül 2018 Salı saat 14:00’e kadar Mimarlık Bölüm Başkanlığında yapacaktır.

A Jürisi

B Jürisi

C Jürisi

D Jürisi

E Jürisi

F Jürisi

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı burs başvuruları 17 Eylül-28 Eylül tarihleri arasında https://portal.itu.edu.tr/  adresinden online olarak yapılacaktır.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Çelikel Vakfı burs duyurusu

Afiş-1

Afiş-2

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2017 - 2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YAZ DÖNEMİ MEZUNU OLACAK ÖĞRENCİLER STAJ DEFTERLERİNİ (STAJ DOSYALARINI) EN GEÇ 03.08.2018 SAAT 17:00’A KADAR İMZA KARŞILIĞI BÖLÜM SEKRETERLİKLERİNE

TESLİM ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulubünün açtığı yarışma duyurusu hakkında

 

 

12 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 16:00'da Mathilde Marengo (Institute for Advanced Architecture of Catalonia) , 109 no'lu salonda "Advanced Architecture: Shaping the Future of Cities, Architecture & Technology" adlı konuşmayı sunacaktır. 

 

Tüm öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz davetlidir.”

 

 

AKADEMİK STAJ HAKKINDA

 

Mimarlık Fakültesi bünyesinde yer alan Fiziksel Çevre Kontrolü Laboratuvarı, Rüzgar Tüneli Ünitesi'nde devam etmekte olan proje çalışmalarında "akademik staj" yapmak isteyen 2 öğrenciye ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Staj dönemi 06-25 Temmuz aralığını kapsamaktadır. Tercihen başvuruda 6. yarıyıl ve sonrası öğrenciler önceliklidir. Bilgi için Araş.Gör. İlker Karadağ ile e-posta (karadagi@itu.edu.tr)yoluyla iletişime geçilebilir.

 

 

2017-2018 Akademik Yılı Bahar Dönemi Lisans Mezunları Diploma İşlemleri

 

 

MEZUNİYET TÖRENİ

Taşkışla Mezuniyet Törenine katılacak öğrencilerimizin saat 09.00 'da Fakülte BİM koridorunda hazır bulunmaları önemle rica olunur.

 

 

MEZUNİYET TÖRENİ

Taşkışla Mezuniyet Töreni Programı

Taşkışla Mezuniyet Töreni provası 28 Haziran 2018 Perşembe günü saat 15.00’da yapılacaktır. Mezunlarımızın provaya katılımı önem arz etmektedir.

İTÜ Mezuniyet Töreni provası 28 Haziran 2018 Perşembe günü saat 10.00’da yapılacaktır. Mezunlarımızın provaya katılımı önem arz etmektedir.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Yarışma Duyurusu

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Lisans Mezuniyet Törenlerine katılabilecek öğrenci listesi için tıklayınız.

ÖNEMLİ!!
Tüm dilekçeler incelenmiştir. Katılım durumlarında yanlışlık olduğunu düşünen öğrencilerin Fakülte Öğrenci İşleri Bürosu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2017 - 2018 Öğretim Yılı Lisans Mezuniyet Töreni

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

02-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde Los Angeles tabanlı mimarlık firması AllBlackForm tarafından gerçekleştirilecek olan "Digital Architectural Design Maya Workshop" adlı çalıştay, konuya ilgi duyan tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurusuna açıktır. Başvurmak isteyenlerin CV, portfolyo ve motivasyon/istek belirten kısa metni 25 Haziran 13:00'a kadar bölüm başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuranlar arasından 5 öğrenciye burs imkanı tanınacaktır.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için: http://www.allblackform.com/istanbul-workshop/

 

 

MİMARLIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

Mimarlık Bölümü Erasmus öğrencilerinin derslerine ilişkin intibak işlemlerinde, öğrencilerin denklik talebinde bulundukları derslerin intibakının yapılmasının uygunluğunu incelemek üzere, önümüzdeki 2 yıl süreyle aşağıda belirtilen öğretim üye ve yardımcıları görevlendirilmiş bulunmaktadır.

 

Araş. Gör. Dr. Haluk SESİGÜR ve Dr. Öğr. Üyesi Cenk ÜSTÜNDAĞ:

Mukavemet

Statik

Betonarme Yapılar

Çelik Yapılar

Taşıyıcı Sistemler

 

Dr. Öğr. Üyesi M. Cem ALTUN ve Doç. Dr. Ecem EDİS:

Yapı Elemanları

Uygulama Projeleri

 

Dr. Öğr. Üyesi Nurgün BAYAZIT ve Dr. Öğr. Üyesi Nuri SERTESER:

FÇK Dersleri

 

Doç. Dr. Emrah ACAR ve Doç. Dr. Begüm SERTYEŞİLIŞIK:

Proje Yapım Yönetim

 

Doç. Dr. Gül CEPHANECİGİL:

Mimarlık Tarihi

 

Doç. Dr. Seden ACUN ÖZGÜNLER:

Malzeme

 

Dr. Öğr. Üyesi Gülsüm TANYELİ ve Dr. Öğr. Üyesi Umut ALMAÇ:

Restorasyon

 

Doç. Dr. Fatma ERKÖK ve Dr. Öğr. Üyesi Nizam Onur SÖNMEZ:

Proje IV

Proje V

 

Doç. Dr. Ozan Önder ÖZENER ve Doç. Dr. Mehmet Emin ŞALGAMCIOĞLU:

Proje VI

Proje VII

 

 

Mimarlık Bölümü yüksek lisans programları tanıtım etkinliği hakkında

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Proje Teslim Tarihleri için tıklayınız.

 

 

Assemble'ın kurucu üyelerinden Maria Lisogorskaya ve Louis Schulz, 41. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamında konferans vermek ve atölye çalışmasına katılmak için İstanbul'a geliyor. Konferans 12 Mayıs Cumartesi, saat 13:00-14:00 arasında YAPI ARENA (HALL 14)'te düzenlenecek. Konferans ile ilgili duyuru için tıklayınız.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında mezun olacak öğrencilerin Staj defterlerini/dosyalarını 08.06.2018 tarihi saat 17.00'e kadar imza karşılığı bölüm sekreterliklerine teslim etmeleri gerekmektedir.

 

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında bölümler bazında Staj yapılabilecek firma iletişim bilgileri için;

Mimarlık Bölümü

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

Peyzaj Mimarlığı Bölümü

İç Mimarlık Bölümü

 

 

2018 - 2019 Akademik yılı için KA107 Uluslararası Kredi Hareketliliği Programı Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Başvuru Süreci hakkında

 

2018-2019 Academic Year KA107 International Credit Mobility Program Application Process for Student Mobility for Study

 

 

Beden Mimarlığı Atölyesi/ Body Extensions Workshop

 

23-30 Haziran 2018 tarihleri arasında Şirince’deki Tiyatro Medresesi'nde gerçekleştirilecek olan  Beden Mimarlığı/ Body Extension tasarım-üretim etkinliği, konuya ilgi duyan tüm lisans öğrencilerinin başvurusuna açıktır. Etkinlik, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından desteklenmektedir.

Beden mimarlığı atölyesi, geri dönüştürülebilir malzemeler yardımıyla, esnek, hafif, bedenin ve hareketin uzantısı olarak tasarlanacak bir dizi yapı ortaya çıkarmayı amaçlar. Bu bağlamda atölye sonucunda olabildiğince basit malzemeler ile bedeni merkeze alan ve bedenimizin uzantısı olarak çalışacak hafif yapılar tasarlanıp üretilecektir.

Atölye sürecinde, beden mimarlığı inşa edilirken, tasarımdan üretime doğrusal olarak ilerleyen geleneksel uygulama süreci tartışmaya açılacaktır. Tasarım süreci ve deneysel uygulama karşılıklı bir diyalog içindedir. Bu üretim yaklaşımı ile beden merkezli hareketli yapılar, uygulamalı işlevsel kompozisyonlara dönüştürülür. Bedenin hareketlerinin keşfi mimarlığın basit malzemeler ve boyutlar üzerine kavramsal bakışını yeniden düşünmemizi sağlar. Atölye sonunda bedenin ergonomisi ve materyal kompozisyonlar sayesinde ortaya çıkacak giydirilebilir yapılar bir defile/koreografi ile sergilenecektir.

 

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi ve başvuru için:

https://tiyatromedresesi.org/ kamplar/beden-mimarligi- atolyesi/#icerik

 

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Mimarlık Fakültesi Kütüphane Çalışma Saatleri Hakkında

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

FAKÜLTEMİZ BÖLÜMLERİNDEN ( MİM/ICM/SBP/EUT/PEM ) MEZUN OLACAK ÖĞRENCİLERİN, GEÇERLİ STAJ ESASLARI YAYINLANMADAN ÖNCEKİ DÖNEMLERDE TAMAMLADIĞI STAJLARINA İLİŞKİN;

 

TOPLAM SÜRE İTİBARİYLE 60 GÜN ŞARTINI YERİNE GETİRMİŞ OLMALARININ YANINDA  http://www.mimogis.itu.edu.tr/ ‘DE YAYINLANAN BÖLÜMLERE AİT STAJ ESASLARINDA BELİRTİLEN TÜM

 

KATEGORİLERİ DE İÇERMESİ GEREKMEKTEDİR. YAPILACAK STAJLARIN BÖLÜMLERE AİT STAJ ESASLARINDA BELİRTİLEN STAJ TÜRÜ VE GÜN SAYISI İLE İLGİLİ BİLGİLER DİKKATE ALINARAK PLANLANMASI VE

 

ÖĞRENCİLERİN KENDİ BÖLÜMLERİ İÇİN BELİRTİLEN TÜM KATEGORİLERİ EKSİKSİZ YERİNE GETİRMELERİ MEZUNİYET SIRASINDA SORUN YAŞANMAMASI AÇISINDAN ÖNEMLİDİR. DOLAYISIYLA EKSİK

 

KATEGORİDEKİ STAJLARIN TAMAMLANMASI SONUNDA TOPLAM SÜRE BELİRLENMİŞ OLAN GÜN SAYISININ ÜZERİNE ÇIKABİLİR.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği "Gençlerden Geleceğe Mektup" isimli yarışma hakkında

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Üniversitemizi temsil etmek üzere yurt içinde ve yurt dışında çeşitli yarışma ve etkinliklere katılım sağlamak isteyen Öğrenci Tasarım Proje Takımlarının, 2018 Mali Yılında Bilimsel Araştırma Projelerine Maddi Destek Programından faydalanabilmesi hakkında

 

 

ENKA YAZ DÖNEMİ STAJ PROGRAMLARI

ENKA olarak, konu ettiğimiz “Tecrübe Pratiği” ayağında firmamız; hedef genç kitlenin kişiliklerinin gelişmesi, meslek etiği ve ilkeleri de dâhil çeşitli konularda deneyim kazanmaları yanı sıra; bilgi, görgü, dayanıklılık ve olgunlaşmalarının sağlanması maksadıyla, katılabilecekleri çeşitli staj programlarını öngörmekte ve uygulamaktadır.Bu kapsamda mimarlık eğitimi devam eden idealist ve başarılı öğrencilerin, aşağıda belirtilen tarihe kadar, firmamıza yapacakları başvuruları beklemekteyiz.


Staj Başvurusu için son tarih: 19 Şubat 2018 Pazartesi Saat 18.30

Mehmet Batıkan ARISOY
Architect, BIM Team
ENKA İNŞAAT ve SANAYİ A.Ş. Zincirlikuyu Yolu No:10, 34349 Beşiktaş ∙ Istanbul
www.enka.com 
T : +90(212) 376 1000 Ext: 1314 
F : +90(212) 376 1980

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

T. C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü İzmir İli Nif Dağı Kazısı Başkanlığı'nın stajyer öğrenci duyurusu için tıklayınız.

 

 

 

Mimarlık Bölümü Son Sınıf Öğrencilerinin Dikkatine!

Fakültemiz Mimarlık Bölümünden 2017-2018 Güz ve Bahar Yarıyıllarında mezun olacak öğrencilerin Mimarlık Bölümü Staj Komisyonu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı genel burs başvuruları hakkında

 

 

MİMARLIK FAKÜLTESİ YENİ STAJ ESASLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU


 Ekte Mimarlık Fakültesi Bölümlerinin yeni staj esasları bulunmaktadır. Bölümlerin staj esasları ile ilgili bilgilere erişmek için tıklayınız.

 

 

İTÜ STAJ GENEL ESASLARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU !!!

İTÜ Staj Genel Esaslarını görmek için lütfen tıklayınız.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE 

Gerekli durumlarda öğrenciler ile e-posta yolu ile iletişim kurulacağından, mağduriyet yaşanmaması açısından tüm öğrencilerimizin sistemde güncel e-posta adreslerinin bulunması eğer yok ise sistemden güncellenmesi gerekmektedir.

 

 

EĞİTİM BURSU ALAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE
Eğitim bursu alan öğrencilerimizden birden fazla kurumdan burs alan öğrencilerin, bu kurumlar ile imzalamış oldukları anlaşmaları incelemeleri ve anlaşma çerçevesinde kendinden başka burs alınmaması şartı olan kurumlar bulunmakta ise İTÜ Burs Ofisine bilgi almak üzere başvurmaları önem teşkil etmektedir.Öğrencilerin anlaşmada belirtilen koşulları sağlamamaları durumunda, kurumların durumu tespit ederek öğrenciden faizi ile geri ödeme talep etmelerine neden olmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için öğrencilerin anlaşmalara tam olarak uymaları gerekmektedir.