STAJ DOSYALARI TESLIM TARIHLERI ILE ILGILI ONEMLI DUYURU


Yaz Dönemi Mezunu olacak öğrencilerin staj dosyalarını en geç 11 Ağustos 2017 tarihine kadar Bölüm Sekreterlikleri’ne teslim etmesi gerekmektedir.

Mezun durumunda olmayan öğrencilerin yaz dönemi staj dosyalarını 11 Eylül - 11 Ekim 2017 tarihleri arasında Bölüm Sekreterlikleri’ne teslim etmesi gerekmektedir.

 

 

MİMARLIK FAKÜLTESİ YENİ STAJ ESASLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU


 Ekte Mimarlık Fakültesi Bölümlerinin yeni staj esasları bulunmaktadır. Bölümlerin staj esasları ile ilgili bilgilere erişmek için tıklayınız.

 

 İTÜ STAJ GENEL ESASLARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU !!!

İTÜ Staj Genel Esaslarını görmek için lütfen tıklayınız.

 

DİPLOMA TESLİM İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU


2016-2017 Akademik yılı bahar dönemi lisans mezunlarının diploma teslim işlemleri ile ilgili Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı web sitesinde yapılan duyuru için tıklayınız.

 

 

2. STAJ BAŞVVURU DÖNEMİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU !!!

Sadece Erasmus ÇAP ve Yazokuluna gidecek öğrenciler için Staj başvuruları 10 Temmuz -21 Temmuz tarihleri arasında yapılacaktır. Ayrıntılı bilgi protalda ve İTÜ Staj Genel Esaslarında bulunmaktadır.

1 Temmuz öncesi stajlarınızın başvuru, iptali veya değişiklik gibi tüm işlemleri Fakülteniz Staj bürosundan yapılmaktadır.
1 Temmuz sonrası stajlarınızın başvuru, iptali veya değişiklik gibi tüm işlemlerini Merkezi Staj Biriminden yapabilirsiniz. Merkezi Staj Birimine Portaldan Yardım Bileti yazarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

MEZUN DURUMDA OLAN ve MEZUNIYETE KATILACAK ÖĞRENCİLER İÇİN ÖNEMLİ DUYURU !!!

Mezuniyete katılacak öğrencilerin Cübbe ve Davetiye için yapmaları gereken herşeyi görmek için lütfen tıklayınız.

İTÜ (AYAZAGA) LİSANS MEZUNİYET TÖRENİNE KATILACAK DERSİ KALAN ÖĞRENCİLER İÇİN ÖNEMLİ DUYURU

       Lisans Mezuniyet Töreni’ne katılacak dersi kalan öğrenciler kep ve cübbelerini sadece 5 Temmuz 2017 tarihinde fakülteden cübbe satış formunu onaylatarak 1773 İTÜ Satış Mekanı'ndan satın alabilecektir.

 

 

YAZ OKULU HAZIRLIKLARI KAPSAMINDA DERSLİKLERİN BOŞALTILMASI HAKKINDA DUYURU !!!Yaz Okulu dersleri 19 Haziran Pazartesi günü 8:30'da başlayacaktır. Derslerin yürütülebilmesi amacıyla Pazartesi günü sınıflarda genel temizlik yapılacaktır.

Temizlik sırasında dersliklerde bulunan pafta ve maketler sınıflarda belirli bir alanda depolanacaktır. 20 Haziran Salı günü itibarı ile sınıflarda kalan pafta ve maketler geri dönüşüme gönderilecektir.

Maketlerini almak isteyen öğrencilerin ders yürütücüleri ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.
 

 

MİMARLIK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE !!!

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

MİMARLIK FAKÜLTESİ LİSANS MEZUNİYET TÖRENİ


07 TEMMUZ 2017 Cuma Günü – Saat 10.00

Yer : Taşkışla Orta Bahçe• Törene Kimler Katılabilir:

2016 - 2017 Güz dönemi mezunları,
 2016 - 2017 Bahar dönemi mezunları,
ÖNEMLİ NOT:


• Mezuniyetine 5 veya daha az dersi kalan veya stajı kalmış öğrencilerden İTÜ Stadyumunda yapılacak olan Mezuniyet Töreni’ne katılmak isteyenlerin 19.06.2017 - 23.06.2017 tarihleri arasında Mimarlık Fakültesi Öğrenci İşlerine gelerek dilekçe başvurmaları gerekmektedir.

• Mezuniyet törenine katılmak isteyen bütün öğrencilerin 19.06.2017- 23.06.2017 tarihleri arasında Mimarlık Fakültesine başvurmaları gerekmektedir.

• Mimarlık Fakültesi Mezuniyetine (Taşkışla) katılım için ders şartı aranmayacaktır.


 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Proje Teslim Tarihlerini görmek için lütfen tıklayınız.
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Mimari Proje Teslim Mekânlarını görmek lütfen tıklayınız.
 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

 

Gerekli durumlarda öğrenciler ile e-posta yolu ile iletişim kurulacağından, mağduriyet yaşanmaması açısından tüm öğrencilerimizin sistemde güncel e-posta adreslerinin bulunması eğer yok ise sistemden güncellenmesi gerekmektedir.

EĞİTİM BURSU ALAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Eğitim bursu alan öğrencilerimizden birden fazla kurumdan burs alan öğrencilerin, bu kurumlar ile imzalamış oldukları anlaşmaları incelemeleri ve anlaşma çerçevesinde kendinden başka burs alınmaması şartı olan kurumlar bulunmakta ise İTÜ Burs Ofisine bilgi almak üzere başvurmaları önem teşkil etmektedir.Öğrencilerin anlaşmada belirtilen koşulları sağlamamaları durumunda, kurumların durumu tespit ederek öğrenciden faizi ile geri ödeme talep etmelerine neden olmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için öğrencilerin anlaşmalara tam olarak uymaları gerekmektedir.
 

 

TÜRKMENİSTAN UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

12 Şubat 2017 tarihinde yapılacak Türkmenistan Devlet Başkanı seçiminde oy kullanacak Türkmenistan Uyruklu Öğrencilere yönelik, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının duyurusu hakkında tıklayınız.

 

 

2016-2017 BAHAR YARIYILI BİTİRME PROJESİ ALACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE ! ! !

2016-2017 Bahar Yarıyılı Bitirme Projesi Jüri Tercihleri 1-6 Şubat 2017 tarihlerinde Fakülte Öğrenci İşlerinde yapılacaktır. Kendisi gelemeyecek durumda olan öğrenciler tercihlerini bir başkası aracılığıyla yapabilecektir. Bitirme Ödevi Konularının Dağıtılması 8 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 14.00' te yapılacaktır. Bitirme Projesi tanıtım posterlerine http://mimarlik.itu.edu.tr/Icerik.aspx?sid=13691 adresinden ulaşılabilirsiniz

 

ÖNEMLİ ! ! !

2016-2017 Bahar Döneminde Bitirme Projesi alacak öğrencilerin Bitirme projesinin asıl önşartının yanında diğer şartlar kısmındaki açıklamaları dikkatlice okumaları ve buna göre derse yazılmaları gerekmektedir. Diğer şartlar kısmını yerine getirmeyen öğrencilerin kontrolü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından tüm kayıtlar bittikten sonra manuel olarak yapıldığından dolayı uzun sürebilmektedir. Bitirme Projesinin asıl önşartını tamamladığından dolayı sistemin ders kaydına izin verdiği ancak diğer şartlar kısmında belirtilen şartları taşımayan öğrencilerin bazen dönem ortasına kadar uzanan bu kontrol sürecinin sonunda derslerinin düşme ihtimaline karşı mağduriyetlerin oluşmaması, emek ve zaman kaybının yaşanmaması için bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

İKSV, 45. yılında üniversite öğrencilerine 250 TL değerinde Kültür Sanat Kart hediye edecektir.
Türkiye’de öğrenim hayatını sürdüren 18-25 yaş arasındaki tüm üniversite öğrencileri, İKSV Kültür Sanat Kart için başvuruda bulunabileceklerdir.
Başvurular, 23 Ocak-11 Şubat 2017 tarihleri arasında, http://binuniversiteliaraniyor.com/ adresi üzerinden yapılacak.
Başvurular sırasında sorulacak soruya doğru yanıt vererek bilgilerini dolduran öğrenciler arasından çekilişle belirlenecek 1000 öğrenci, 2017 yılı için bu kartı almaya hak kazanacak.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

 • 13046 EUT 441E New Product Development dersinin mazeret sınavı 19 Ocak saat 10.00'da yapılacaktır.
 • Yapı Malzemesi ve Building Materials derslerinin mazeret sınav tarihleri, saati ve yeri aşağıda verilmiştir;
  MIM 231E Building Materials -Prof. Dr. Leyla Tanaçan 19 Ocak Perşembe 10.30 / Yapı Malzemesi Arşivi
  MIM 231E Building Materials -Öğr. Gör. Dr. Mehmet Serkan Yatağan 19 Ocak Perşembe 10.30 / 230
  MIM 231 Yapı Malzemesi- Doç. Dr. Mustafa Erkan Karagüler 20 Ocak Cuma 13.30 / Yapı Malzemesi Arşivi
  MIM 231 Yapı Malzemesi- Doç. Dr. Seden Acun Özgünler 19 Ocak Perşembe / Yapı Malzemesi Arşivi
   

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Yunus Emre Enstitüsü'nün Türkçe Yeterlilik Sınavı (TYS) ile ilgili tanıtım metnine ekli yazıdan, ayrıntılı bilgiye www.turkcesinavi.com. sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

 Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına iletilmesinde yaşanan bir problemden dolayı sistem üzerinde yayınlanamayan Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü 2016-2017 Güz Yarıyılı final sınav programı için tıklayınız.

 

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI PROJE TESLİM TARİHLERİ

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Trakya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde uzaktan eğitim ile verilmekte olan "Teknik Rusça" kursu hakkında

 

BİTİRME PROJESİ ALACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE ! ! !

2016-2017 Bitirme Projesi Jüri Tercihleri 19-20 Eylül 2016 tarihlerinde Fakülte Öğrenci İşlerinde yapılacaktır. Kendisi gelemeyecek durumda olan öğrenciler tercihlerini bir başkası aracılığıyla yapabilecektir. Bitirme Ödevi Konularının Dağıtılması 21.09.2016 Çarşamba günü saat 14.00' te yapılacaktır.

A Jürisi

B Jürisi

C Jürisi

D Jürisi

 

ÖNEMLİ ! ! !

2016-2017 Güz Döneminde Bitirme Projesi alacak öğrencilerin Bitirme projesinin asıl önşartının yanında diğer şartlar kısmındaki açıklamaları dikkatlice okumaları ve buna göre derse yazılmaları gerekmektedir. Diğer şartlar kısmını yerine getirmeyen öğrencilerin kontrolü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından tüm kayıtlar bittikten sonra manuel olarak yapıldığından dolayı uzun sürebilmektedir. Bitirme Projesinin asıl önşartını tamamladığından dolayı sistemin ders kaydına izin verdiği ancak diğer şartlar kısmında belirtilen şartları taşımayan öğrencilerin bazen dönem ortasına kadar uzanan bu kontrol sürecinin sonunda derslerinin düşme ihtimaline karşı mağduriyetlerin oluşmaması, emek ve zaman kaybının yaşanmaması için bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.

 

TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

T.C. Yükseköğretim Kurumları Ulusal Öğrenci Konseyi Başkanlığı'nın 15 Temmuz Darbe kalkışmasına yönelik bildirisi hakkında